TECHNOLOGIA


 

OBRÓBKA MATERIAŁÓW FILTRACYJNYCH

 

Włókniny używane w naszej produkcji zbudowane są z włókien naturalnych i syntetycznych.Filc jako konstrukcja nośna składa się z dwóch zasadniczych części: filcu podstawowego i tkaniny nośnej. Włóknina jest typową konstrukcją: wątek - osnowa o różnej gramaturze. Jakość zależy od gęstości konstrukcji. Filc konstruuje się poprzez igłowanie luźnych włókien z tkaniną nośną. Igłowany materiał poddaje się wielu dodatkowym obróbkom fizycznym i chemicznym. Obróbki uzależnione są zwykle od rodzaju pyłu, jaki będzie separowany, oraz parametrów oczyszczanych gazów.

TERMOSTABILIZOWANIE zapewnia niezmienność wymiarową włókniny. Jest to podstawowa obróbka materiału filtracyjnego.

KALANDROWANIE termiczne wygładzenie materiału powodujące, że pył nie przylega tak łatwo do wygładzonej powierzchni, przez co podwyższa się skuteczność filtracji.

WODO - I OLEJOODPORNOŚĆ poddawanie włókniny filtracyjnej kąpieli w PTFE, co zabezpiecza ją przed wpływem wody i zaklejaniem.

ANTYELEKTROSTATYCZNOŚĆ umieszczanie w tkaninie nitek metalowych, odprowadzających ładunki elektryczne i chroniących przed eksplozją pyłu.

MEMBRANA TEFLONOWA ułatwia strzepywanie pyłu oraz zapobiega jego przenikaniu do wnętrza materiału.

MIKROFAZA kaskadowy układ bardzo drobnych włókien prowadzących do zwiększenia powierzchni filtracyjnej. Zabezpiecza to przed wnikaniem drobnych pyłów do wnętrza materiału i pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej skuteczności odpylania.

 STRONA GŁÓWNAFILTRACJAKLIMATYZACJAWARUNKI HANDLOWEKONTAKTGALERIA


Copyright © 2011   All rights reserved